1. liga: 9 goli! Szalony mecz Podbeskidzia z Zagłębiem

Ostatnia aktualizacja: 16/09/16 20:01, Komentarzy: 1

0
1

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 4:5 (1:3) w jedynym piątkowym spotkaniu 9. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi.

Na Stadionie Miejskim kibice doświadczyli prawdziwej huśtawki nastrojów. Już po dwóch minutach gry prowadzenie gospodarzom dał Paweł Tarnowski, ale jeszcze przed przerwą Sebastian Dudek, Serb Zarko Udovicic oraz Francuz Vamara Sanogo trafili do bramki miejscowych i było 1:3.

Po zmianie stron do ofensywy ruszyli "Górale", którzy za sprawą Daniela Ferugi, Łukasza Sierpiny oraz Słowaka Roberta Demjana odrobili z nawiązką straty. Radość nie trwała jednak długo, bowiem cztery minuty po trafieniu Słowaka wyrównał Sanogo, dla którego był to drugi gol w tych zawodach.

Mylił się jednak ten, kto myślał, że na tym koniec. Trzy minuty przed końcem Słowak Martin Pribula precyzyjnym płaskim strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku, zapewniając tym samym czterokrotnym wicemistrzom Polski szóste zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu podopieczni Jacka Magiery umocnili się na pozycji lidera tabeli.

"Górale" natomiast doznali czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szóstym miejscu w klasyfikacji zaplecza LOTTO Ekstraklasy.

* * * * * *
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:3)
Bramki: Tarnowski 2, Feruga 53, Sierpina 61, Demjan 76 - Dudek 14, Udovicić 27, Sanogo 44, 80, Pribula 87.