betclic

10 rzeczy, których nie wiesz o FC Midtjylland

Ostatnia aktualizacja: 17/09/15 17:52, Komentarzy: 2

6
2
Fot. katatonia82, Shutterstock

FC Midtjylland nie znalazło się w Lidze Europy przez przypadek, wszak wyeliminowało Southampton. Nie jest to również egzotyczny klub, który można zlekceważyć. Choć trzeba przyznać, że jest to klub, o którym wiemy stosunkowo niedużo.

Oto 10 rzeczy, których nie wiesz o FC Midtjylland:

1. W ubiegłym sezonie FC Midtjylland zdobyło pierwsze mistrzostwo Danii w swojej historii. To także pierwszy raz, gdy duński zespół gra w fazie grupowej europejskich pucharów. Wcześniej przygodę z pucharami zawsze kończyli w eliminacjach.

2. Właścicielem klubu jest Matthew Benham, w którego rękach znajduje się także angielski drugoligowiec, Brenford FC. Zanim Benham przejął duński klub - w czerwcu 2014 roku - ten był bardzo bliski bankructwa. 

3. FC Midtjylland w poprzednim sezonie niemal połowę swoich bramek zdobyło po stałych fragmentach gry. W Europie lepiej stałe fragmenty gry wykonywało tylko Atletico Madryt.

4. Duński zespół słynie z dobrej szkółki juniorskiej. FC Midtjylland było pierwszym klubem w kraju, który posiadał własną akademię - otwarta w 2004 roku. To z niej na szersze piłkarskie wody wypłyną m. in. Simon Kjaer czy gracz West Ham United, Winston Reid.

5. FC Midtjylland to klub, który niemal wszystko opiera na futbolowych wykresach, statystykach i liczbach. Na ich podstawie decydują nawet o tym, co mają powiedzieć prasie i swoim zawodnikom, co dokładnie mówić po pechowej porażce czy szczęśliwym zwycięstwie. 

6. Klub sprowadza do siebie najczęściej zawodników niechcianych bądź niedocenionych w innych ekipach. Nie ściąga jednak pierwszych lepszych graczy, tylko decyduje o tym kogo kupić na podstawie matematycznych modeli oraz rozwiniętej sieci skautingowej.

7. W FC Midtjylland pracuje Polak Bartek Sylwestrzak, który uczy piłkarzy jak uderzać piłkę. Dwa razy w miesiącu analizuje, jak dany zawodnik uderza futbolówkę i opracowuje dla nich program szkoleń.

8. Trenerzy w przerwie meczu oraz po końcowym gwizdku otrzymują zindywidualizowane statystyki, m. in. ilość szans stworzonych podczas spotkania, jak duże to były okazje do zdobycia bramki, ile z nich powinna zostać wykorzystana i jakim rezultatem powinien się zakończyć pojedynek.

9. FC Midtjylland nie dysponuje najwyższym budżetem w lidze, pod tym względem zajmują dopiero trzecie-czwarte miejsce.

10. Do tytułu mistrzowskiego FC Midtjylland doprowadził Glen Riddersholm. Mimo ogromnego sukcesu odszedł z klubu po sezonie.
Źródło: własne
Dodaj komentarz
Junior
maks2412
Zarejestrowany od: 1678 dni
Ilość komentarzy: 104
Oceny: +437
17.09.2015 / 18:17:25
pkt.7. to jestem spokojny o wynik
Solidny ligowiec
Davidxd17
Zarejestrowany od: 1410 dni
Ilość komentarzy: 926
Oceny: +7495
Kibicuje:
Legia Warszawa Pogoń Szczecin Real Madryt
17.09.2015 / 18:34:25
:v