betclic

12 tygodni przerwy Kownackiego

Ostatnia aktualizacja: 20/07/15 09:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Roger Gor, wikipedia

Dawid Kownacki zszedł w pierwszej połowie pojedynku z FK Sarajewo w eliminacjach do Ligi Mistrzów z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Okazało się, że piłkarz zerwał więzozrost - więzadła stabilizujące staw skokowy - oraz doznał kontuzji kostnej. Czeka go dłuższa przerwa, nawet do 12 tygodni.

Maciej Skorża na konferencji prasowej mówił - Dla nas to czarny dzień. Jeśli potwierdzi się diagnoza, stracimy go na kilka miesięcy. Operacja może okazać się niezbędna.

Dalsze badania potwierdziły czarny scenariusz - Dawid uszkodził dwa więzadła stabilizujące staw skokowy, doszło też do odłamania fragmentu kostnego przedziału tylnego stawu skokowego - ocenił dr Andrzej Pyda, lekarz Lecha Poznań.

Dawida Kownackiego czeka zabieg, który przejdzie w czwartek, a po nim trwająca od 6 do 12 tygodni rehabilitacja. 

- W pierwszym okresie staw zostanie unieruchomiony, usuniemy szwy i możliwe będą pierwsze proste ćwiczenia zakresu ruchu. Stopniowo wchodzimy na kolejne etapy rehabilitacji ze zwiększonymi obciążeniami, aż staw odzyska pełną siłę i pełen zakres ruchu - dodaje klubowy lekarz. 

Dla trenera Macieja Skorży to duży cios, gdyż w najbliższych tygodniach jego podopiecznych czekając ważne mecze. Jeśli Lechowi uda się przejść w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów FK Sarajewo, w następnej zmierzy się z FC Basel.
Źródło: Lech Poznań/własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela