betclic

15-latek na treningu Lecha

Ostatnia aktualizacja: 09/10/15 18:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

W dziesięcioosobowym składzie trenują w tym tygodniu zawodnicy Lecha. W gronie ćwiczących zauważyć można jedną nową twarz - to zaledwie 15-letni bramkarz, Bartosz Mrozek.

Młody golkiper nie po raz pierwszy pojawił się przy Bułgarskiej. Powoływany regularnie do juniorskich reprezentacji kraju zawodnik trenował już z pierwszą drużyną podczas przerwy na mecze reprezentacji narodowych we wrześniu. Na co dzień Mrozek trenuje w zespole juniora młodszego B1, teraz otrzymał kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności w drużynie mistrza Polski.

- Bartek trzeci raz pojawił się na naszych zajęciach. Jest to bramkarz, który w swojej kategorii wiekowej, rocznik 2000, jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski. Ma dopiero 15 lat, ale jakość jaką oferuje i pracowitość potwierdzają trenerzy z Akademii i kadry. Przede wszystkim z racji wieku Bartek będzie w najmniejszym wymiarze się u nas pojawiał, ale perspektywa w jego przypadku niewątpliwie rysuje się bardzo pozytywnie - ocenia swojego podopiecznego trener bramkarz Lecha, Andrzej Krzyształowicz w rozmowie z oficjalną witryną poznańskiej ekipy.

Mrozek jest jednym z kilku młodych golkiperów, którzy otrzymują szansę przy Bułgarskiej. Jak zapowiada szkoleniowiec, do takiej sytuacji można się przyzwyczaić, bo będzie coraz częstsza. - Zapraszamy takich chłopaków jak Bartek, Maciej Dąbrowski czy Miłosz Mleczko, bo warto dawać im pozytywny sygnał, że również trenerzy seniorscy doceniają ich wkład i zaangażowanie prezentowane w Akademii - podkreśla opiekun golkiperów w pierwszej drużynie.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!