betclic

17-latek z Lechii: Moim celem jest debiut w Ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 12/07/16 16:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. lechia.pl

- Wiem, że będzie bardzo ciężko zadebiutować w Ekstraklasie, ale muszę dalej pracować i cierpliwie czekać na swoją szansę. Jest to mój najbliższy cel, do którego będę dążył - mówił 17-letni pomocnik Lechii Gdańsk ,Tomasz Makowski, w rozmowie z oficjalną witryną gdańszczan. 

Makowski, dołączając przed zgrupowaniem w Gniewinie do pierwszego zespołu Biało-Zielonych, otrzymał od trenera Piotra Nowaka szansę na pokazanie swoich umiejętności. - Widać różnicę między seniorami a juniorami, z którymi dotychczas miałem do czynienia. Przede wszystkim trener więcej wymaga, szybciej rozgrywa się piłkę, ale myślę, że daję sobie radę - zaczął młody zawodnik. 

Nastolatek nie jest w pierwszej drużynie osamotniony, ponieważ oprócz niego ze starszymi kolegami do rozgrywek ligowych przygotowuje się trzech innych młodych lechistów. - Julek Letniowski i Adam Chrzanowski wcześniej rozpoczęli przygodę z dorosłym futbolem. Ja z Miłoszem Kałahurem dołączyliśmy do pierwszej drużyny przed rozpoczęciem bieżącego okresu przygotowawczego. W czwórkę jest na pewno łatwiej. Adam i Julek wprowadzili nas do tego zespołu, udzielają rad i podpowiadają - tłumaczył Makowski. 

W środku pola Lechii Gdańsk nie brakuje konkurencji. Młodzieniec liczy jednak na debiut w barwach Lechii w nadchodzących rozgrywkach. - Moje ulubione pozycje to „szóstka” i „ósemka”. Wiem, że będzie bardzo ciężko zadebiutować, ale muszę dalej pracować i cierpliwie czekać na swoją szansę. Jest to mój najbliższy cel, do którego będę dążył - zaznaczył podopieczny Piotra Nowaka.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela