2. Bundesliga: Pewna wygrana lidera

Piłkarze RB Lipsk wygrali przed własną publicznością z VfL Bochum 3:1 (0:0) w sobotnim meczu 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Red Bull Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 51. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Dominik Kaiser. Niespełna 120 sekund później prowadzenie gospodarzy podwyższył Massimo Bruno, a asystował mu Emil Forsberg.

W 63. minucie Bruno podwoił swój dorobek i strzelił trzecią bramkę dla miejscowych. W końcowym fragmencie rywalizacji honorowego gola dla gości zdobył Anthony Losilla.

RB Lipsk zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Ralfa Rangnicka mają na swoim koncie 59 punktów, z kolei VfL Bochum zdobył do tej pory 44 "oczka" i znajduje się na piątej pozycji.