2. Bundesliga: Wyjazdowy remis lidera

Chivista, wikipedia
Wurzburger Kickers zremisował przed własną publicznością z Eintrachtem Brunszwik 1:1 (1:0) w sobotnim spotkaniu 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Flyeralarm Arena na pierwszą bramkę w tym meczu czekali do 33. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Valdet Rama.

Goście zdołali wyrównać dopiero w końcowym fragmencie rywalizacji. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do siatki miejscowych trafił Christoffer Nyman, któremu asystował Nik Omladić.

Eintracht zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Gracze z Brunszwiku mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei Wurzburger Kickers zdobył do tej pory 28 "oczek" i znajduje się na szóstej pozycji.

W drugim sobotnim spotkaniu Erzgebirge Aue wygrało na swoim stadionie z 1. FC Heidenheim 2:1. Bramki dla miejscowych zdobyli Pascal Kopke oraz Dimitrij Nazarov. Honorowym trafieniem dla gośic popisał się John Verhoek.