20 tytuł Radwańskiej w karierze! Polka triumfuje w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 09/10/16 12:19, Komentarzy: 13

69
13

Johanna Konta musiała uznać wyższość Agnieszki Radwańskiej w finale tenisowego turnieju WTA w Pekinie. Polka wywalczyła tym samym swój 20 tytuł w karierze.

W pierwszym secie mocno zaczęła Radwańska. Konta wprawdzie wygrała swoje podanie, ale potem Polka zrobiła to samo, po czym przełamała rywalkę. W czwartym gemie wygrała zaś własny serwis i zrobiło się 3:1.

Przy wyniku 4:2 po świetnej akcji krakowianka ponownie przełamała rywalkę i było już 5:2. Wówczas Konta ruszyła do ataku - przełamała naszą tenisistkę, następnie utrzymała własne podanie. Ale drugiego przełamania nie było, Radwańska wygrała decydującą piłkę i pierwszą partię 6:4.

Drugi set zaczął się podobnie jak pierwszy - gem dla Konty, potem Radwańska broni swoje podanie i przełamuje rywalkę na 2:1. Później jednak scenariusz z pierwszej odsłony się zmienił. Przy stanie 3:1 Radwańska znów przełamała Kontę!

Z tego ciosu rywalka się już nie podniosła. Wygrała już tylko jednego gema, w efekcie Radwańska w drugim secie triumfowała 6:2 i zdobyła dwudzieste trofeum w karierze.