200. mecz Lewandowskiego w Bundeslidze, Bayern gubi pierwsze punkty

Ostatnia aktualizacja: 01/10/16 17:44, Komentarzy: 6

0
6

Bayern Monachium zremisował z 1. FC Koeln 1:1 w sobotnim meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi. Cały mecz w zespole z Bawarii rozegrał Robert Lewandowski.

Podopieczni Carlo Ancelottiego objęli prowadzenie tuż przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Joshua Kimmich. W drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Anthony Modeste. Obie drużyny pozostają w obecnych rozgrywkach niepokonane.

Dla Lewandowskiego było to jubileuszowe, 200. spotkanie w ramach Bundesligi. Polski napastnik ma już tam na koncie 126 trafień, ale ostatnio lekko rozregulował mu się celownik - nie trafił do siatki rywala od 437 minut.

Bayern, który stracił pierwsze punkty w tym sezonie, jest liderem z 16 "oczkami" na koncie. W następnej kolejce zagra we Frankfurcie z Eintrachtem.

Natomiast zespół z Kolonii, w którym cały mecz w Monachium na ławce rezerwowych spędził Paweł Olkowski, plasuje się na czwartej lokacie, mając cztery punkty straty do lidera. Zespół z Rhein Energie Stadion po przerwie na mecze reprezentacji zmierzy się z Darmstadt.