3 gole w 6 minut - Tottenham rozbił MU i nie rezygnuje z walki o tytuł

Ostatnia aktualizacja: 10/04/16 19:35, Komentarzy: 7

0
7

Tottenham Hotspur rozbił u siebie Manchester United 3:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League.

Na White Hart Lane kibice "Kogutów" czekali na zwycięski zryw swoich pupili aż 70 minut. Najpierw świetne podanie Duńczyka Christiana Eriksena w pole karne wykorzystał Delle Alli, później podwyższył strzałem głową Belg Toby Alderweireld, a strzelecki popis zakończył precyzyjnym płaskim uderzeniem Argentyńczyk Erik Lamela.

Dzięki osiemnastej wygranej w sezonie podopieczni Mauricio Pochettino umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i nadal tracą siedem punktów do prowadzącego Leicester City. "Lisy" zapewniły sobie w ten sposób grę w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

"Czerwone Diabły" natomiast doznały dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piątym miejscu w klasyfikacji. Do czwartego Manchesteru City podopieczni Louisa van Gaala tracą znów cztery punkty.