4 gole, czerwona kartka Reusa i remis BVB z Hoffenheim

Vlad1988/Shutterstock
TSG 1899 Hoffenheim zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 w piątkowym meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Kibice od samego początku oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Już w trzeciej minucie wynik otworzył napastnik gospodarzy Mark Uth, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Przyjezdni odpowiedzieli w 11. minucie po strzale Mario Goetze z kilkunastu metrów.

W 20. minucie miejscowi ponownie byli na prowadzeniu. Tym razem po rzucie rożnym gola głową strzelił Sandro Wagner. Tuż przed przerwą taktycznie sfaulował Marco Reus, który miał już żółtą kartkę na koncie i w tej sytuacji zobaczył drugą, a w konsekwencji czerwoną. Mimo osłabienia, kilka chwil po przerwie wyrównującą bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Popularne "Wieśniaki" po tym remisie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli z 27 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają u siebie z Werderem Brema.

Natomiast podopieczni Thomasa Tuchela plasują się na piątej lokacie ze zdobytymi 26 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie zespół z Augsburga.