4 gole, czerwona kartka Reusa i remis BVB z Hoffenheim

Ostatnia aktualizacja: 16/12/16 22:26, Komentarzy: 21

0
21

TSG 1899 Hoffenheim zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 w piątkowym meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Kibice od samego początku oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Już w trzeciej minucie wynik otworzył napastnik gospodarzy Mark Uth, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Przyjezdni odpowiedzieli w 11. minucie po strzale Mario Goetze z kilkunastu metrów.

W 20. minucie miejscowi ponownie byli na prowadzeniu. Tym razem po rzucie rożnym gola głową strzelił Sandro Wagner. Tuż przed przerwą taktycznie sfaulował Marco Reus, który miał już żółtą kartkę na koncie i w tej sytuacji zobaczył drugą, a w konsekwencji czerwoną. Mimo osłabienia, kilka chwil po przerwie wyrównującą bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Popularne "Wieśniaki" po tym remisie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli z 27 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają u siebie z Werderem Brema.

Natomiast podopieczni Thomasa Tuchela plasują się na piątej lokacie ze zdobytymi 26 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie zespół z Augsburga.

*****
TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:2 (2:1)
Bramki: Uth 3, Wagner 20 - Goetze 11, Aubameyang 48.
Czerwona kartka: Reus 41 - za drugą żółtą (Borussia).
Ludwik1997
Zarejestrowany od: 39 dni
Ilość komentarzy: 39
Oceny: +246
17.12.2016 / 11:49:06
Takimi meczami tracą punkty, które mogą zadecydować w końcowym efekcie o braku mistrzostwa :/
Americano
Zarejestrowany od: 179 dni
Ilość komentarzy: 1781
Oceny: +8904
17.12.2016 / 09:24:00
Czy ktoś kurna zauważył, że Hoffenheim, jako jedyna drużyna z najlepszych lig w Europie, jeszcze nie przegrała meczu?
Apwel
Zarejestrowany od: 200 dni
Ilość komentarzy: 349
Oceny: +2492
Polska Real Madryt
17.12.2016 / 10:51:51
Hoffenheim przegrał z Kolonią. Ale na Madryt nie było mocnych co na pewno Cię cieszy :)
Americano
17.12.2016 / 13:14:49
mnie cieszy. Barca w "ulubionych klubach" to tylko ściema, chce się poczuć mentalnie jak większość gimnazjalistów z meczyków
TheXbox
Zarejestrowany od: 236 dni
Ilość komentarzy: 133
Oceny: +901
Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
17.12.2016 / 09:16:42
hah żadna osoba z poniższych tu kom. nie ma racji .
Powiedzmy to sb. szczerze ten mecz został zremisowany przez sędzine... Pierw dwie żółte dla Marco (za co nie wie nikt) 2 gol dla Hofe. obr. BvB był faulowany (strzelec sam się przyznał!!) Po za tym Hofe. chciało zabić Dembelego(złoty chłopiec)
17.12.2016 / 09:11:08
W bramce zamiast kontuzjowanego Burkiego jest dziadek Weidenfeller, w obronie brakuje Piszczka, no i traca te gole, tracą. Ale do wiosny się ekipa wykuruje, wzmocni i będzie dla BVB, mam nadzieję, co najmniej ćwierćfinał LM i podium w bundeslidze.
sebastian840918
Zarejestrowany od: 456 dni
Ilość komentarzy: 1789
Oceny: +18082
Manchester United Werder Brema Legia Warszawa Polska
17.12.2016 / 07:40:03
Mistrzowskie plany Dortmund raczej musi odłożyć na kolejny sezon. Jeśli w ten weekend Bayern wygra, BvB będzie miała już dziesięć punktów straty. A jest jeszcze RB LIpsk, który także może mieć za chwilę dziesięć punktów przewagi.
Mustafa
Zarejestrowany od: 332 dni
Ilość komentarzy: 2707
Oceny: +16452
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
17.12.2016 / 05:47:11
Z tytułu zrozumiałem że to Reus strzelił 4 gole i dostał czerwoną.
17.12.2016 / 00:32:43
W sumie Borussia ma szczęście, bo przy wyniku 2:2 powinien być jeszcze karny i czerwona kartka
16.12.2016 / 23:29:41
2ga kartka dla Rojsa to jakiś żart. Dlatego powinno być udostępniona powtórka dla sędziów.!
sad1sta
Zarejestrowany od: 1032 dni
Ilość komentarzy: 3827
Oceny: +26947
16.12.2016 / 23:29:12
co ten reus odyebau, zolta ma i przy kontrze gdzies pcha te rece zamiat isc bark w bark, dal sedziemu pretekst zeby pokazal kartke
HancockKlopp
Zarejestrowany od: 253 dni
Ilość komentarzy: 1206
Oceny: -3196
16.12.2016 / 23:14:04
Tuczel mam nadzieje ze juz zdales wypowiedzenie i poddales się karze za porażki z tak silna ekipa.
16.12.2016 / 23:13:20
Taki sklad a graja takie gowno od kilku tygodni.
luNq69
Zarejestrowany od: 672 dni
Ilość komentarzy: 5458
Oceny: +27689
Liverpool FC Napoli Wisła Kraków Polska Sevilla Guangzhou Evergrande Termalica Nieciecza
16.12.2016 / 23:07:34
Hoffenheim kolejna niespodzianka Bundesligi. Kto by pomyslal przed sezonem ze Bayern o mistrzostwo powalczy z takimi druzynami...
ludwik501
Zarejestrowany od: 847 dni
Ilość komentarzy: 57
Oceny: +624
Bayern Monachium Borussia Dortmund Polska FC Barcelona
16.12.2016 / 22:45:16
2 kartka dla reusa ok rozumiem ale ta 1 to żart. BVB do boju !
dawidinho
Zarejestrowany od: 1113 dni
Ilość komentarzy: 8027
Oceny: +47443
Borussia Dortmund
16.12.2016 / 22:31:29
I setna bramka Aubameyanga dla BVB! 15 kolejek tylko 7 wygranych... gdzie tu myśleć o zatrzymaniu swoich piłkarzy, a co dopiero mistrzostwo Bundesligi