4 gole w Kijowie, Manchester City blisko ćwierćfinału

Ostatnia aktualizacja: 24/02/16 22:44, Komentarzy: 3

1
3

Piłkarze Manchesteru City pokonali na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów ukraińskie Dynamo Kijów 3:1 (2:0) i są już o krok od awansu do kolejnej fazy najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie.

Bramki w tym spotkaniu dla Obywateli strzelali odpowiednio Sergio Aguero, David Silva oraz doświadczony Yaya Toure. Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla gospodarzy środowego pojedynku zdobył Witalij Bujalski.

Siedmiokrotny reprezentant Polski, Łukasz Teodorczyk starcie z angielskim gigantem rozpoczął w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał przez pierwsze czterdzieści pięć minut. W przerwie 24-latka zastąpił Junior Moraes.

Rywalizacja rewanżowa pomiędzy obiema ekipami zostanie rozegrana w trzeci wtorek marca. Pierwszy gwizdek arbitra nad Etihad Stadium rozbrzmi wówczas tradycyjnie o godzinie 20:45 czasu polskiego.