4 gole w Madrycie, Real lepszy od Sociedad

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt wygrał przed własną publicznością z Realem Sociedad 3:1 (1:0) w meczu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na trybunach Santiago Bernabeu na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 42. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Bruma, któremu asystował Jonathas. W 67. minucie Ronaldo strzelił drugiego gola dla "Królewskich" i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W końcówce spotkania wynik ustalił Lucas.

Warto odnotować, że w 24. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego. Portugalczyk nie trafił wówczas w światło bramki.

Real Madryt zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w Primera Division, jednak jeśli FC Barcelona i Atletico Madryt wygrają swoje mecze to wyprzedzą "Królewskich" w tabeli. Podopieczni Rafaela Beniteza mają na koncie 36 punktów, z kolei Real Sociedad zdobył 16 "oczek" i znajduje się na czternastej pozycji.