betclic

4 konkursy Pucharu Świata w skokach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08/04/16 18:36, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

W przyszłorocznej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich cztery konkursy odbędą się w Polsce - poinformował Polski Związek Narciarski.

14 oraz 15 stycznia 2017 roku zostaną rozegrane zawody na skoczni w Wiśle. Tydzień później dojdzie natomiast do rywalizacji na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

"Po gwarancjach Polskiego Związku Narciarskiego dotyczących modernizacji Wielkiej Krokwi Zakopane zostało przywrócone do kalendarza Pucharu Świata. Profil skoczni został z kolei zatwierdzony na Komisji Budowy Skoczni Narciarskich FIS. Dzięki temu Puchar Świata zawita pod Tatry w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Natomiast tydzień wcześniej najlepsi zawodnicy przyjadą w Beskidy (14-15 stycznia 2017), gdzie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle również odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata.

Jak informuje Prezes PZN Apoloniusz Tajner, organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem zgłosili także do FIS gotowość przeprowadzenia dodatkowego konkursu w piątek w przypadku gdyby we wcześniejszej części sezonu nie udało się przeprowadzić zawodów w innej miejscowości" - przeczytamy w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.
Źródło: pzn.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!