45 minut Lewczuka, zwycięstwo Girondins Bordeaux

mediapictures.pl/Shutterstock
Girondins Bordeaux wygrał u siebie z SC Bastia 2:0 w sobotnim meczu 34. kolejki francuskiej Ligue 1. W podstawowym składzie gospodarzy zagrał Igor Lewczuk.

Polski obrońca w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. W przerwie zmienił go Diego Rolan. Miejscowi objęli prowadzenie w 55. minucie po strzale Malcoma. Drugiego gola strzelił niecały kwadrans później Younousse Sankhare. Goście skończyli mecz w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Abdelhamid El Kaoutari.

Podopieczni Jocelyna Gourvenneca po tej wygranej zajmują czwarte miejsce w tabeli z 55 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Dijon FCO. Natomiast zespół prowadzony przez Rui Almeidę jest ostatni ze zdobytymi 28 „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie Stade Rennes.

Swoje spotkanie wygrał także FC Nantes, który pokonał na wyjeździe SM Caen 2:0. Obie bramki zdobył Yacine Bammou. W zespole gości w 90. minucie na murawie pojawił się Mariusz Stępiński.

*****
Wyniki wieczornych meczów 34. kolejki francuskiej Ligue 1:

Girondins Bordeaux - SC Bastia 2:0 (0:0)
Bramki: Malcom 55, Sankhare 69.
Czerwona kartka: El Kaoutari 75 - za drugą żółtą (SC Bastia).

SM Caen - FC Nantes 0:2 (0:2)
Bramki: Bammou 27, 35.

Dijon FCO - Angers SCO 3:2 (3:0)
Bramki: Diony 5, 43, Lees Melou 16 - Mangani 69 (rzut karny), Ekambi 70.

Lille OSC - EA Guingamp 3:0 (2:0)
Bramki: De Preville 9, 35 (rzut karny), Eder 67.

FC Lorient - FC Metz 5:1 (1:1)
Bramki: Ciani 13, Waris 49, Cabot 60, 66, Moukandjo 78 - Diabate 32 (rzut karny).