5 goli na Vicente Calderon, Atletico pokonało Celtę

dean bertoncej/Shutterstock
Atletico Madryt pokonało Real Club Celta de Vigo 3:2 w meczu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To siódme z rzędu ligowe spotkanie "Rojiblancos" bez porażki.

Na Estadio Vicente Calderon pierwsza prowadzenie objęła drużyna gości. W 6. minucie spotkania Gustavo Cabrala wykorzystał zamieszanie pod bramką madrytczyków i uderzeniem głową pokonał golkipera Atletico.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania kilka chwil później. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Torres, który po dośrodkowaniu Carrasco pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach meczu. Najpierw w 78. minucie gola dla Celty strzelił John Guidetti, a następnie bramki dla madryckiej drużyny zdobyli kolejno Yannick Carrasco oraz Antoine Griezmann, ustalając wynik spotkania na 3:2.

Podopieczni Diego Simeone zajmują czwarte miejsce w tabeli La Liga. Celta Vigo plasuje się na dziesiątej pozycji.