5 goli w Amsterdamie, Francja lepsza od Holandii

Pięć goli obejrzeli w piątkowy wieczór kibice zgromadzeni na Amsterdam Arenie, gdzie piłkarska reprezentacja Francji pokonała Holandię 3:2.

Czwartkowa śmierć ikony futbolu, Johana Cruyffa, sprawiła, że gracze Oranje nie mieli najlepszych nastrojów i chcieli wygrać ten pojedynek. Niestety, to im się nie udało. W 14. minucie mecz został przerwany na kilkadziesiąt sekund, a kibice oddali hołd zmarłemu. Do tego czasu Les Bleus wygrywali już dwoma golami - w 6. minucie Cillessena pokonał Antoine Griezmann, zaś siedem minut później Oliver Giroud.

W 47. minucie Memphis Depay wrzucił piłkę z rzutu wolnego przed bramkę rywali, ruszył do niej Luuk de Jong i uderzył na bramkę. W tej akcji pomagał sobie ręką, ale arbiter trafienie uznał mimo protestów Francuzów.

W 86. minucie po rzucie rożnym sam został na linii pola karnego został Ibrahim Affelay, który zamienił na gola swój precyzyjny strzał i na tablicy wyników było już 2:2. Decydujący cios zadał w 88. minucie Blaise Matuidi.