6 goli w Krakowie! Piast rozbity przez Cracovię

asinfo
Piłkarze Cracovii wygrali u siebie z zawodnikami Piasta Gliwice 5:1 (2:0) w drugim niedzielnym spotkaniu nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie "Pasy" były zdecydowanie lepszą ekipą i udokumentowały to dwoma golami. Już w czwartej minucie Wójcicki obsłużył znakomitym zagraniem Covilo, a ten głową posłał piłkę do bramki rywali. Pod koniec tej części gry świetną centrą popisał się z kolei Dąbrowski, a podanie na trafienie zamienił Szczepaniak.

Po zmianie stron gospodarze strzelili następne trzy bramki. Kolejno golkipera wicemistrzów Polski pokonywali Deleu, Covilo i Budziński. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Szeligi, który wykorzystał błąd Deleu.

Ostatecznie gospodarze pewnie triumfowali 5:1 i objęli prowadzenie w LOTTO Ekstraklasie. Wicemistrzowie Polski aktualnie są na przedostatnim miejscu w
tabeli.

* * * * * *
Tak padły bramki:

1:0 Covilo 4’
Wójcicki precyzyjnie dośrodkował do Covilo, a ten uderzeniem głową dał krakowianom prowadzenie.

2:0 Szczepaniak 44’
Dąbrowski świetnie podał do Szczepaniaka, który pięknym strzałem głową pokonał Szmatułę.

3:0 Deleu 62’
Zawodnik Pasów znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

4:0 Covilo 70’
Covilo pięknie przymierzył z dystansu i Szmatuła nie miał szans na dobrą interwencję.

4:1 Szeliga 76’
Szeliga wykorzystał błąd Deleu i pokonał w sytuacji sam na sam Sandomierskiego.

5:1 Budziński 85’
Szmatuła odbił uderzenie Wdowiaka, ale Budziński skutecznie dobił futbolówkę.

Zawodnik meczu: Miroslav Covilo. Pomocnik zdobył dwa gole i znakomicie
radził sobie w środkowej części boiska.

* * * * * *
Cracovia - Piast Gliwice 5:1 (2:0)
Bramki: Covilo 4, Szczepaniak 44, Deleu 62, Covilo 70, Budziński 85 - Szeliga 76.

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Litauszki, Wołąkiewicz, Deleu - Covilo, Dąbrowski - Szczepaniak (72 Kapustka), Cetnarski (68 Vestenicky), Jendrisek (83 Wdowiak) - Budziński.

Piast: Szmatuła - Korun (46 Mak), Hebert, Girdvainis, Mraz - Szeliga, Pietrowski, Murawski, Zivec - Masłowski (74 Badia), Barisić (46 Bukata).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Budziński - Murawski, Korun.