6 goli w Madrycie, Real pokonał Athletic Bilbao

Real Madryt pokonał przed własną publicznością Athletic Bilbao 4:2 (3:1) w 24. kolejce hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabeu pierwsze trafienie obejrzeli już w trzeciej minucie spotkania. Wówczas na prowadzenie wyszli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

Niedługo później do wyrównania doprowadził Javier Eraso. Pomocnik wykorzystał błąd obrońcy i pewnie skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa gole dla "Królewskich" - najpierw Gorkę Iraizoza pokonał James Rodriguez, po czym swoje trafienie dołożył Toni Kroos.

Siedem minut przed końcem Raphael Varane został odesłany do szatni za faul Aritzie Adurizie, jednak gra w osłabieniu nie powstrzymała Ronaldo przed zdobyciem drugiej bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 4:1, gola dla przyjezdnych zdobył Gorka Elustondo.

Real odniósł w ten sposób trzecie zwycięstwo z rzędu i znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli. Baskowie przegrali z kolei dziewiąty mecz i zajmują szóstą lokatę.