6 goli w Marsylii, PSG rozbiło Olympique

charnstir/Shutterstock
Olympique Marsylia przegrał u siebie z Paris Saint-Germain aż 1:5 w niedzielnym meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Grzegorz Krychowiak nie znalazł się w kadrze gości na te spotkanie.

Ekipa ze stolicy bardzo dobrze rozpoczęła mecz i już po 16. minutach była na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik otworzył Marquinhos, a drugiego gola strzelił Edinson Cavani.

W drugiej połowie ekipa ze stolicy cały czas dominowała na Stade Velodrome. Kolejne bramki zdobyli Lucas, Julian Draxler oraz Blaise Matuidi. Autorem honorowego trafienia dla miejscowych był Rod Fanni.

Podopieczni Unaia Emery'ego po tym zwycięstwie zajmują pozycję wicelidera. Do prowadzącego AS Monaco tracą trzy punkty. W następnej kolejce zagrają u siebie z AS Nancy.

Natomiast zespół prowadzony przez Rudiego Garcię plasuje się na siódmej lokacie. Do czwartego Olympique Lyon traci siedem "oczek". W następnej kolejce OM zmierzy się na wyjeździe z FC Lorient.