6 goli w Southampton, porażka Manchesteru City

Vlad1988/Shutterstock
Manchester City przegrał na wyjeździe 2:4 z Southamptonem w meczu 36. kolejki ligi angielskiej. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech spotkaniach.

Po pierwszej połowie "Święci" prowadzili 2:1. Najpierw na listę strzelców wpisał się Shane Long, a później trafienie zaliczył Sadio Mane. Chwilę przed przerwą gola dla gości zdobył jednak Kelechi Iheanacho. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Mane, a wynik na 4:2 ustalił w 78. minucie gry Iheanacho.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Rolanda Koemana awansowała na siódme miejsce w tabeli. Manchester City jest na czwartej pozycji w lidze ze stratą trzech punktów do Arsenalu.

Kolejnym rywalem "The Citizens" będzie Real Madryt. Rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Mistrzów rozegrane zostanie w środę na Estadio Santiago Bernabeu.