67 minut Błaszczykowskiego, wyjazdowe zwycięstwo RB Lipsk

mediapictures.pl/Shutterstock
RB Lipsk pokonał na wyjeździe FSV Mainz 05 3:2 w środowym meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice na gole musieli poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie goście zdobyli dwie bramki. Wynik otworzył Marcel Sabitzer, a chwilę potem podwyższył go Timo Werner.

Gospodarze odpowiedzieli w 68. minucie. Rzut karny na gola zamienił Jairo Samperio. W 81. minucie trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Naby Keita. W samej końcówce czerwoną kartkę w ekipie miejscowych zobaczył Jean-Philippe Gbamin. Mimo to, udało im się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki w doliczonym czasie gry za sprawą Yoshinoriego Muto.

Beniaminek po tej wygranej zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do liderującego Bayernu Monachium traci 10 punktów. Nad trzecim zespołem z Hoffenheim ma cztery "oczka" przewagi. Natomiast zespół z Moguncji przegrał czwarty mecz z rzędu i plasuje się na 15. pozycji.

W innym środowym spotkaniu VfL Wolfsburg przegrał u siebie z SC Freiburg 0:1. W 78. minucie zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił Florian Niederlechner. Do 67. minuty w barwach "Wilków" grał Jakub Błaszczykowski. Jego zespół po tej porażce zajmuje 13. miejsce, natomiast ekipa z Fryburga plasuje się na siódmej lokacie.