6-8 tygodni przerwy Iniesty. "Mogło być znacznie gorzej"

Ostatnia aktualizacja: 23/10/16 15:15, Komentarzy: 6

0
6

Andres Iniesta doznał wczoraj poważnej kontuzji w meczu Barcelony z Valencią. Hiszpański pomocnik nie zerwał jednak więzadeł w kolanie, a jedynie naruszył i jego przerwa w grze potrwa od sześciu do ośmiu tygodni.

Andres Iniesta w wyniku starcia z Enzo Perezem opuścił wczoraj boisko już po czternastu minutach. Pierwsza diagnoza mówiła o uszkodzeniu więzadeł pobocznych w prawym kolanie i kilkumiesięcznej przerwie. Dokładniejsze badania wykazały jednak, że więzadło zostało tylko naruszone i zawodnik będzie pauzował przez 6-8 tygodni - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie.

- To nie jest dla mnie łatwy moment. Nie będzie mnie przez kilka tygodni, ale mogło być znacznie gorzej - napisał 32-letni piłkarz na Twitterze.
25.10.2016 / 09:09:05
Szkoda człowieka. Niech wraca szybko do zdrowia.
leniwiec
Zarejestrowany od: 103 dni
Ilość komentarzy: 1152
Oceny: +4671
Manchester United Tottenham Hotspur Real Madryt
24.10.2016 / 18:06:38
W porównaniu do pierwszych doniesień, to jest dobra wiadomość. Niech wraca jak najszybciej.
mateo89
Zarejestrowany od: 124 dni
Ilość komentarzy: 1504
Oceny: +9525
Borussia Dortmund Niemcy Juventus Turyn Polska Real Madryt
23.10.2016 / 17:27:29
Dobra wiadomosc, dobrze ze tylko tyle, bo na poczatku mowili nawet o 4-6 miesiacach. Wracaj szybko do zdrowia Andres! Powodzenia! :)
Gadocha59
Zarejestrowany od: 167 dni
Ilość komentarzy: 747
Oceny: +4039
Liverpool FC Borussia Dortmund Juventus Turyn
23.10.2016 / 15:43:12
Ten mecz to jedna wielka pomyłka.. myślę tutaj oczywiście o trójce panów w żółtych koszulkach.. błędy które wypaczyły cały przebieg spotkania, wynik i wszystko co może się zdarzyć w ciagu 90 minut meczu piłkarskiego i przyczyniły się do kontuzji i tylu sytuacji, które mogły skończyc sie tak samo lub jeszcze gorzej jak z AI.. Oglądam piłę nożną od 45 lat i takich niekompetentnych sędziów na tym poziomie grania mozna byłoby szukać ze świecą.. Co najgorsze to ten Pan juz wielokrotnie robił to samo i dalej biega po boisku z gwizdkiem, tolerowanie brutalnej gry [ piłkarzy VCF ..], brak szacunku do kibiców, piłkarzy i trenerów.. Totalna degrengolada jesli chodzi o postawę UM..
Patrząc z boku na ten mecz, obiektywnie, nie z trybun zdziczałej publiczności stadionu ani siedząc w knajpie w BArcy to:
1. już w 12 minucie a potem 19 VCF powinna mieć o jednego i kolejno dwóch zawodników mniej.. Nie ma znaczenia że to atak na piłkę jesli odbywa się on z tyłu poprzez nogi zawodnika na wysokości kolana w pierwszym przypadku a w drugim to jest po prostu bandytyzm boiskowy.. wjazd na pełnej szybkości wyprostowana nogą na wysokości piszczela ..
2. 25 minuta atak GARAYA od tyłu na Neymara, goscia który miał juz żółtą kartkę za takie same zagranie 4 minuty wcześniej na Suareza..
3. Dwa pociągnięcia za koszulkę przez SB to przestepstwo boiskowe, oba powinny byc ukarane żółtymi kartkami, nie tylko jedno..
4. pomiedzy 30 a 38 minutą FCB powinna zamknąc ten mecz, [ 2x Suarez 200-etki] pomimo że grała na 11 zawodników z których 2 powinno moczyć za bardzo gorące głowy pod prysznicem..
5. Gol Messiego - nieważny.
6. Piłka to nie szachy, walka Umtitiego w polu karnym o piłke z napastnikiem pokazała tylko jak trudno przestawić obrońcę BArcy..\
7. 49 min.. - nastepna okazja do "zasypania" VCF w tym meczu..
8. Evidentny karny.. czas meczu nie ma znaczenia..
9. Bydło na stadionie, które upodobniło sie do bydła z VCF na boisku..
Reasumując: to co się działo od 19 minuty nie powinno mieć w ogóle miejsca ponieważ przy normalnym sędziowaniu obie drużyny nie grałyby w tych stanach osobowych a zdarzenia boiskowe wyglądały by zupełnie inaczej.. VCF może mówić o dużym szczęściu ponieważ na boisku była tłem a to, że sędzia był tragiczny było dla nich paradoksalnie b. dużym plusem.. Jak sie gra w osłabieniu z FCB nie trzeba nikomu tłumaczyć..
Katastrofalna skuteczność FCB to jedna z przyczyn takich emocji w końcówce..
pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców piłki nożnej.