8 goli na Camp Nou! Barcelona rozbiła Osasunę

ninopavisic/Shutterstock
FC Barcelona pokonała CA Osasunę 7:1 w meczu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To 24. zwycięstwo katalońskiego klubu w sezonie.

Zawodnicy "Blaugrany" na Camp Nou urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Wynik spotkania już w 12. minucie otworzył Lionel Messi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i przelobował go.

Kwadrans później gola na swoje konto zapisał Andre Gomes, a przy jego trafieniu asystował Ivan Rakitić.

Po przerwie do bramki gospodarzy trafił Roberto Torres, który w 48. minucie uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Na trafienie rywali Katalończycy odpowiedzieli już w 57. minucie, kiedy drugiego gola strzelił Andre Gomes.

Autorami kolejnych trafień byli już tylko piłkarze Luisa Enrique. Na listę strzelców kolejno wpisywali się po raz drugi Lionel Messi, dwukrotnie Paco Alcacer oraz Javier Mascherano.

Barcelona jest liderem rozgrywek i ma na koncie 78 punktów. CA Osasuna plasuje się z kolei na ostatniej, dwudziestej pozycji.

* * * * * *
FC Barcelona - CA Osasuna 7:1 (2:0)
Bramki: Messi 12, Gomes 30, 57, Messi 61, Alcacer 64, 86, Mascherano 67-karny - R. Torres 48.