82 minuty Zielińskiego, Empoli przegrywa z Interem

Ostatnia aktualizacja: 07/05/16 20:00, Komentarzy: 0

0
0

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Empoli 2:1 w meczu przedostatniej kolejki ligi włoskiej. Do 82. minuty spotkania w barwach gości występował Piotr Zieliński.

Pierwszy gol na Stadio Giuseppe Meazza padł w 12. minucie gry. Ivan Perisić wbiegł z piłką w pole karne i wyłożył ją Mauro Icardiemu, a ten mocnym strzałem pokonał Alberto Pelagottiego. Goście doprowadzili do wyrównania w 37. minucie spotkania. Massimo Maccarone podał do Manuela Pucciarelliego, który opanował piłkę w polu karnym i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik na 2:1 ustalił trzy minuty później Perisić, który z bliska dobił strzał Stevena Joveticia.

Dzięki wygranej Inter jest już pewny tego, że zakończy sezon na czwartej pozycji w tabeli i zagra w Lidze Europy. Empoli po porażce jest na jedenastym miejscu w Serie A.

Dzisiaj w lidze włoskiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. Bologna podejmie na własnym stadionie AC Milan. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.