90 minut Cionka, Salamon na ławce, Cagliari wygrało z Palermo

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Cagliari Calcio pokonali u siebie US Palermo 2:1 (0:0) na zakończenie zmagań 11. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Sant'Elia w ekipie gości cały mecz rozegrał Thiago Cionek. Bartosz Salamon obserwował natomiast zawody z ławki rezerwowych gospodarzy.

Obie bramki dla beniaminka zdobył po strzałach z pola karnego Daniele Dessena, który wykorzystał świetne dogrania od Davide Di Gennaro i Marco Saua. Jedenaście minut przed końcem Macedończyk Ilija Nestorovski odrobił połowę strat przyjezdnych, ale na więcej "Rosanero" nie było już stać.

Dzięki piątej wygranej w sezonie zespół z Sardynii awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Sycylii doznała natomiast czwartej porażki z rzędu i pozostała na przedostatniej pozycji w klasyfikacji.