90 minut Glika, pewne zwycięstwo Monaco z Rennes

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze AS Monaco FC wygrali u siebie w pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki francuskiej ekstraklasy ze Stade Rennais FC 3:0 (1:0). Całe spotkanie w zespole gospodarzy zaliczył reprezentant Polski i były gracz Torino FC, Kamil Glik.

Pierwszego gola w tym starciu strzelił w 42. minucie Radamel Falcao. Były napastnik londyńskiej Chelsea pewnym strzałem głową z siedmiu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza przyjezdnych, Benoita Costila.

Wynik podwyższył w 90. minucie 20-letni francuski pomocnik Thomas Lemar, który chwilę później strzelił również swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Dzięki wygranej ekipa z księstwa awansowała, kosztem Paris Saint-Germain, na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Natomiast drużyna Les Rouges et Noirs plasuje się w tym momencie na siódmej lokacie.