90 minut Kupisza i porażka Brescii

Ostatnia aktualizacja: 10/05/16 15:33, Komentarzy: 0

0
0

Brescia Calcio przegrała na wyjeździe 1:2 ze Spezią Calcio w meczu 40. kolejki drugiej ligi włoskiej. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Tomasz Kupisz.

Mecz na Stadio Alberto Picco lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 23. minucie gry mogli wyjść na prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Emanuele Calaio. Dziewięć minut później bramkarza rywali pokonał jednak Daniel Sciaudone.

Po zmianie stron drugie trafienie dla Spezii zaliczył Jon Errasti, a w doliczonym czasie gry wynik na 2:1 ustalił Luca Mazzitelli, który wykorzystał rzut karny. Goście od 66. minuty meczu musieli grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Arturo Calabresi. W końcówce spotkania z boiska usunięty został także pomocnik gospodarzy, Gennaro Acampora.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Domenico Di Carlo awansowała na piąte miejsce w tabeli. Brescia jest na dziesiątej pozycji w lidze i nie ma już szans na zakwalifikowanie się do baraży.

Awans do Serie A zapewniły sobie wcześniej Crotone i Cagliari Calcio. Trzeci zespół, który uzyska promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej zostanie wyłoniony w barażach, w których weźmie udział sześć drużyn.