betclic

Advocaat odszedł z Sunderlandu

Ostatnia aktualizacja: 04/10/15 20:56, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mooinblack/Shutterstock

Dick Advoccat zrezygnował z pełnienia funkcji trenera Sunderlandu - poinformowano na stronie internetowej angielskiego klubu. 68-letni szkoleniowiec prowadził "Czarne Koty" od marca.

- Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie podczas mojej pracy w Sunderlandzie. To wyjątkowy klub, w którym pracują wielcy ludzie. Poczułem jednak, że powinienem odejść. To dobry czas na rezygnację. Chcę dać szansę mojemu następcy na odmienienie gry naszego zespołu. Ja miałem taką możliwość w zeszłym sezonie i udało nam się wywalczyć utrzymanie. Jestem wdzięczny prezesowi za to, że rozumie moją decyzję - powiedział Holender.

Obecnie zespół ze Stadium of Light zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli. Sunderland nie wygrał w tym sezonie jeszcze żadnego spotkania. Jego następnym rywalem będzie West Bromwich Albion.

- Jestem bardzo smutny z powodu rezygnacji Dicka Advocaata. Szanuję jednak jego decyzję. To człowiek, który zawsze działał w interesie klubu i zachowywał się w taktowny sposób. Będziemy miło wspominać jego wkład w rozwój Sunderlandu - powiedział prezes, Ellis Short.

Poza Advocaatem, sztab szkoleniowy angielskiego klubu opuścił również Zeljko Petrović. Czarnogórzec rozpoczął pracę w Sunderlandzie razem z Advocaatem.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela