betclic

Kucharski ostro o Bońku: skupia się na swoich interesach

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 13:55, Komentarzy: 5

10
5
Fot. Ryszard Hołubowicz / lublin.com.pl, wikicommons

Cezary Kucharski rozważa start w wyborach na stanowisko prezesa PZPN. Agent prowadzący interesy Roberta Lewandowskiego jest namawiany do tego przez osoby ze środowiska piłkarskiego.

Choć sam Kucharski nie działa w PZPN, to jest uważany za jedną z twarzy związkowej opozycji. W wywiadzie udzielonym "Piłce Nożnej" nie ukrywa, że zastanawia się nad startem w przyszłorocznych wyborach na stanowisko prezesa piłkarskiej centrali. Nie szczędzi też ostrych słów Zbigniewowi Bońkowi.

- Zastanawiam się nad startem w wyborach na prezesa PZPN. Jestem do tego mocno namawiany przez działaczy, trenerów i dziennikarzy. Niektórzy ludzie dostrzegli, że Boniek jest skupiony wyłącznie na sobie. Tak naprawdę polską piłką interesuje się o tyle, o ile pomaga mu realizować jego prywatne bukmacherskie interesy - mówi Kucharski.

Decyzji o starcie w wyborach jednak nie podjął.

- Stanowisko prezesa PZPN jest kuszące i prestiżowe. Jeśli zdecyduję się kandydować, to na pewno nie pod wpływem emocji, tylko po starannym i racjonalnym przemyśleniu decyzji - mówi były reprezentant Polski.

- Przede wszystkim musiałbym określić, ile realnie byłbym w stanie zmienić. Dwóch kolejnych prezesów PZPN, posłem byłem przecież już podczas kadencji Grzegorza Laty, nie przyszło nigdy do parlamentu z żadnym poważnym pomysłem aby ulepszyć funkcjonowanie piłki. A przecież Orliki nie rozwiązały problemu bazy, w większości miejsc w Polsce dzieciaki nadal nie mają gdzie trenować. Boniek nie zaproponował niczego, co mogłoby w tym zakresie zaktywizować rząd, samorządy i sponsorów. I w tym sensie zmarnował czas - powiedział Kucharski.

Kucharski, który obecnie jest posłem na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej, twierdzi, że doświadczenie z prowadzenia kampanii politycznej byłoby jego atutem w walce o prezesurę w PZPN.

- Nie obawiam się Bońka, ani wyborów. Startowałem już, jako bezpartyjny kandydat, do parlamentu i moja kampania okazała się zwycięska. Przeszedłem dobrą szkołę, znacznie poważniejszą niż jest wymagana w wyborach na prezesa PZPN. Mam więc tak solidne przetarcie w walce wyborczej, że nikogo nie muszę się obawiać. Łącznie z obecnym prezesem związku - dodaje Kucharski.
Źródło: Piłka Nożna
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Fives
Zarejestrowany od: 1247 dni
Ilość komentarzy: 4874
Oceny: +28396
Kibicuje:
Hull City Borussia Dortmund Polska FC Barcelona Stomil Olsztyn
03.09.2015 / 16:01:57
Mi starcza to, że Boniek chce zbojkotować MŚ w Rosji co jest idiotyzmem. Korupcja była, jest i będzie, poprzednie mistrzostwa też miały swoje lewe interesy, ale skoro wszyscy hejtują Rosję to trzeba im jeszcze bardziej dojebać.
Solidny ligowiec
cul de sac
Zarejestrowany od: 1473 dni
Ilość komentarzy: 925
Oceny: +5506
Kibicuje:
Atlético Madryt
03.09.2015 / 15:33:25
Kucharski wytyka innym skupianie się wyłącznie na swoich interesach, naprawdę ciekawe… A wystarczy spojrzeć w lustro!
Solidny ligowiec
=FCBARCA=
Zarejestrowany od: 1005 dni
Ilość komentarzy: 774
Oceny: +10039
Kibicuje:
Argentyna Legia Warszawa Polska FC Barcelona Hiszpania
03.09.2015 / 15:22:57
W porównaniu do kadencji Grzegorza Lato, jest zdecydowanie lepiej i widać jakieś postępy.
Dlatego zamknij paszcze panie Kucharski :)
Kluczowy zawodnik
Lechu4444
Zarejestrowany od: 1706 dni
Ilość komentarzy: 3230
Oceny: +14079
Kibicuje:
Chile Arsenal Londyn Olympique Marsylia Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska Real Madryt
03.09.2015 / 14:36:20
Gadanie wiadomo że nie wystartuje bo większe pieniądze może zarobić jako agent zawodników nie wyobrażam sobie aby zrezygnował z bycia agentem najlepszego polskiego piłkarza tylko po to aby zostać prezesem PZPN.
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1706 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8948
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
03.09.2015 / 14:01:32
Kucharski, wstydu oszczędź pseudo-pośle. Ja tam Bońka nie bronię, ale i tak widać progres w porównaniu z czasem, gdy tym betonem rządził G. Lato. A czepianie się tego, że jest twarzą firmy bukmacherskiej to kpina. Bądź sobie tym menago Roberta i nie pchaj się do jakiejkolwiek władzy!