Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Indian Wells!

Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Janković 6:3, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Indian Wells.

Początek pierwszego seta był niesamowicie zacięty, do stanu 3:3 trwała walka gem za gem. Pierwszego gładko wygrała tenisistka z Serbii. W odpowiedzi w kolejnym równie łatwo zwyciężyła nasza zawodniczka. Polka wygrała następnego gema, wyszła na prowadzenie 2:1, by po chwili dać się ograć rywalce. Radwańska następnie przegrywała 2:3, ale był to ostatni zwycięski gem Janković w tym secie. Serbka popełniała coraz więcej błędów, a nasza zawodniczka konsekwentnie grała swoje. Polska tenisistka w kolejnych rozdaniach nie dała już szans przeciwniczce i w pierwszej odsłonie zwyciężyła 6:3.

Drugi set miał niemal identyczny scenariusz, zacięta walka o punkty trwała tylko do stanu 3:3. Janković grała odważniej, choć ciągle popełniała błędy. Z czasem jednak w jej poczynaniach widać było coraz więcej nerwowości, polska tenisistka tymczasem spokojnie zdobywała kolejne punkty. Końcówka drugiego seta znowu należała do Polki, która wygrała go ostatecznie 6:3.

- Grałyśmy wcześniej wielokrotnie. Za każdym razem musiałam się sporo nabiegać. Cieszę się, że udało mi się zwyciężyć w dwóch setach, ponieważ Jelena jest trudną rywalką, a do tego rywalizowałyśmy w niełatwych warunkach - powiedziała Agnieszka Radwańska po meczu cytowana przez serwis sportowefakty.wp.pl.

W ćwierćfinale zmierzy się z Petrą Kvitovą.
Źródło: sportowefakty.wp.pl