Agnieszka Radwańska w półfinale w Tokio!

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w Tokio! Polka pokonała w ćwierćfinale Monikę Puig 6:2, 6:3.

Radwańska słabo zaczęła mecz - pierwszego gema przegrała do zera. Okazało się, że były to złe miłego początki. Polka szybko przełamała mistrzynię olimpijską, a pierwszym secie oddała jej jeszcze tylko jednego gema.

W drugim secie Puig grała lepiej. Portorykanka przełamała Radwańską już w trzecim gemie. Gra w nim była bardzo zacięta. Puig przechyliła szalę zwycięstwa dopiero przy okazji trzeciego break pointa.

Na wiele więcej nie było jej stać. Kolejnego gema Radwańska wygrała 40:0. Później Polka pewnie zmierzała do zwycięstwa w całym meczu. Oddała rywalce jeszcze tylko jednego gema. Na uwagę zasługują jej statystyki serwisowe - popisała się aż dziewięcioma asami.

- Zagrałam swój najlepszy tenis. Jestem w szczytowej formie i cieszę się, że udało mi się wygrać. Czułam się trochę jak John Isner - mówiła po meczu Polka.

Radwańska awansowała do półfinału turnieju w Tokio już po raz piąty. W zeszłym roku wygrała całe zawody.
Źródło: sport.tvp.pl