Agnieszka Radwańska zagra w finale turnieju w Sydney!

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju WTA w Sydney. Polka rozbiła Barborę Strycovą 6:1, 6:2.

Radwańska znakomicie rozpoczęła spotkanie - wygrała cztery otwierające gemy. Polka była aktywna, wykorzystywała zmęczenie Strycovej, która tego samego dnia rozegrała mecz w deblu. Czeszka poderwała się do walki w piątym gemie, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na losy pierwszego seta. Kolejny gem był jeszcze zacięty - Radwańska wygrała go na przewagi. To ostatecznie podłamało Strycovą, która nie miała zbyt wiele do powiedzenia w kolejnej odsłonie. Polka w pierwszym secie zwyciężyła 6:1. Zajęło jej to zaledwie 29 minut.

Drugą partię Radwańska rozpoczęła od przełamania Strycovej. Czeszka była wyraźnie zrezygnowana. Po jednym z nieudanych zagrań krzyknęła nawet: "Nie chcę tutaj być!". A Radwańska grała swoje - wygrała jeszcze trzy kolejne gemy.

Strycova próbowała walczyć, wygrała nawet w dwóch gemach, ale w perspektywie całego seta nie była w stanie zagrozić Radwańskiej. Polka wykorzystała już pierwszą piłkę setową. Drugiego seta wygrała 6:2.

Agnieszka Radwańska - Barbora Strycova 6:1, 6:2
Źródło: sport.interia.pl