Aguero zapewnił zwycięstwo Manchesterowi City

CosminIftode/Shutterstock
Burnley FC przegrał u siebie z Manchesterem City 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki angielskiej Premier League.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie. Pięknym i precyzyjnym strzałem z woleja zza pola karnego popisał się Dean Marney. Claudio Bravo był w tej sytuacji bez szans.

Goście wyrównali w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, najprzytomniej zachował się Sergio Aguero, który z najbliższej odległości posłał piłkę do bramki. Argentyńczyk w drugiej połowie po raz drugi wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Zespół z Turf Moor zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 14. punktów. W następnej kolejce zagra na wyjeździe ze Stoke City.

Natomiast podopieczni Pepa Guardioli zdobyli 30 „oczek” i awansowali na pozycję lidera. 3 grudnia zmierzą się u siebie z Chelsea Londyn, która może ich wyprzedzić w tabeli, jeśli pokona w sobotnim meczu derbowym Tottenham Hotspur.