Ajax Amsterdam wygrał piąty mecz z rzędu

asinfo.pl
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością Spartę Rotterdam 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Najbliżsi rywale Legii Warszawa w Lidze Europy objęli prowadzenie tuż przed przerwa, kiedy to fantastyczną indywidualną akcją w narożniku pola karnego rywali i skutecznym płaskim strzałem popisał się Burkińczyk Bertrand Traore.

Cztery minuty po zmianie stron podwyższył z bliska Duńczyk Kasper Dolberg, który asystował również przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy.

Dzięki piątej wygranej z rzędu podopieczni Petera Bosza umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i nadal tracą pięć punktów do prowadzącego Feyenoordu. Sześciokrotni mistrzowie Holandii doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i są na szesnastym miejscu.