Ajax Amsterdam zremisował z PSV

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam zremisował przed własną publicznością z PSV Eindhoven 1:1 (0:0) w szlagierowym niedzielnym spotkaniu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał trzy minuty po przerwie efektownym uderzeniem z dystansu Davy Klaassen. Dla pomocnika reprezentacji Holandii było to dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Wyrównał dziesięć minut przed końcem w sytuacji sam na sam Siem de Jong, który wykorzystał świetne zagranie od Urugwajczyka Gastona Pereiro.

Podopieczni Petera Bosza umocnili się w ten sposób na pozycji wicelidera tabeli. Do prowadzącego Feyenoordu Rotterdam rywale Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy tracą pięć punktów.

Broniący tytułu zespół z Brabancji jest trzeci w klasyfikacji. Podopieczni Phillipa Cocu tracą z kolei do czterokrotnych triumfatorów Klubowego Pucharu Europy trzy "oczka".