Ajax bez tytułu! Milik i spółka stracili mistrzostwo w ostatniej kolejce! [VIDEO]

mr3002/Shutterstock
Ajax Amsterdam tylko zremisował na wyjeździe z De Graafschap 1:1 i przegrał walkę o tytuł w ostatniej ligowej kolejce. Mistrzem Holandii zostało PSV Eindhoven.

Sytuacja przed ostatnią kolejką Eredivisie była jasna - Ajax musiał wygrać jeśli chciał myśleć o mistrzostwie. Podopieczni Franka de Boera w pojedynku z De Graafschap bardzo szybko zaczęli realizację tego planu, bo już w 16 minucie objęli prowadzenie. Piłka wpadła do bramki rywali po precyzyjnym uderzeniu Amina Younesa.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Klub z Amsterdamu prowadził 1:0, PSV wygrywało natomiast z PEC Zwolle 2:0, ale do tytułu potrzebowało jeszcze sześciu goli.

Tymczasem druga połowa dla zawodników Franka De Boera zaczęła się koszmarnie. W 56 minucie bramkę wyrównującą zdobył Bryan Smeets. W tym momencie to rywale z Eindhoven byli mistrzami.

W kolejnych minutach Ajax nie potrafił trafić do bramki przeciwnika i grał coraz bardziej nerwowo. A w 66 minucie holenderski szkoleniowiec podjął zupełnie niespodziewaną decyzję - zdjął z boiska swojego najlepszego strzelca, Arkadiusza Milika, i wprowadził Anwara El Ghaziego.

Drużyna z Amsterdamu mimo kolejnych prób, nie zdobyła bramki dającej zwycięstwo. Ostatecznie zremisowała z De Graafschap 1:1 i tytuł mistrzowski powędrował do PSV Eindhoven, które wygrało z PEC Zwolle 3:1.