Ajax gromi, gol Arkadiusza Milika [video]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Ajax Amsterdam rozbił u siebie SC Cambuur Leeuwarden 5:1 (4:1) w sobotnim spotkaniu 13. kolejki Eredivisie.

W ekipie gospodarzy w podstawowym składzie znalazł się Arkadiusz Milik i reprezentant Polski szesnaście minut przed przerwą strzelił drugiego gola dla wicemistrzów Holandii.

Cztery minuty wcześniej prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Joel Veltman, a przed bramką Milika wyrównującego gola dla gości strzelił Sander van de Streek. Po trafieniu Polaka jednak Ajax dwukrotnie jeszcze przed przerwą za sprawą Davy'ego Klaassena podwyższył wynik, a po zmianie stron dziesiąte zwycięstwo w sezonie przypieczętował niemiecki napastnik Amin Younes.

Dzięki temu podopieczni Franka de Boera umocnili się na prowadzeniu tabeli. Ekipa z Fryzji z kolei, na ławce której cały mecz spędził Sebastian Steblecki, doznała szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i bez zwycięstwa w dorobku jest przedostatnia w klasyfikacji.