Ajax rozbił Twente, Milik tym razem bez gola

Ostatnia aktualizacja: 01/05/16 16:51, Komentarzy: 2

0
2

W meczu 33. kolejki ligi holenderskiej, Ajax Amsterdam na własnym terenie, rozbił Twente Enschede aż 4:0 (1:0). Pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Arkadiusz Milik.

Już w 37. minucie na Amsterdam ArenA zapanowała euforia kibiców gospodarzy. Vaclav Cerny zdobył bowiem bardzo efektowną bramkę, po indywidualnej akcji.

Po zmianie stron, gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg meczu. W 80. minucie, drugą bramkę dla Ajaxu zdobył Mike van der Hoorn po uderzeniu głową.

Trzy minuty później gola na 3:0 strzelił Victor Fischer, po ładnym, płaskim uderzeniu. Cztery minuty przed końcem wybik ustalił Amin Younes, po ładnej bramce z lewego skrzydła.

Dzięki zwycięstwu nad Twente, Ajax utrzymał się na pozycji lidera, mając 81 "oczek". Natomiast "Tukkers" wciąż plasują się na 13. miejscu z dorobkiem 39 punktów.