Ajax umocnił się na pozycji lidera

T.W. van Urk/Shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał na własnym stadionie FC Groningen 2:0 w meczu siódmej kolejki ligi holenderskiej. Arkadiusz Milik występował w drużynie gospodarzy do 82. minuty spotkania.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Nemanja Gudelj w 23. minucie gry. Serb oddał strzał z rzutu wolnego, po którym piłka przeleciała nad murem i wpadła do bramki tuż przy słupku. Wynik spotkania na 2:0 ustalił dziesięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Viktor Fischer. Duńczyk zakończył indywidualną akcję, posyłając piłkę między nogami rywala, a później lobując bramkarza gości.

W innym sobotnim meczu, Cambuur Leeuwarden zremisował na wyjeździe 3:3 z Utrechtem. Filip Bednarek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy, a Sebastian Steblecki znalazł się poza kadrą meczową gości.

Na czele ligi holenderskiej znajduje się Ajax, który ma cztery punkty przewagi nad Heraclesem. Drużyna z Almelo dzisiaj mierzy się z AZ Alkmaar.