Ajax wyeliminował po dogrywce Schalke 04

charnstir/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało przed własną publicznością Ajax Amsterdam 3:2 (2:0, 0:0) w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału rozgrywek Ligi Europy.

Wicemistrzowie Holandii przystępowali do konfrontacji w Niemczech z solidną zaliczką, bowiem przed tygodniem podopieczni Petera Bosza wygrali u siebie 2:0.

Ekipa z Zagłębia Ruhry na początku drugiej połowy rewanżowego starcia odrobiła jednak straty po strzałach z pola karnego Leon Goretzki oraz Austriaka Guido Burgstallera.

W dogrywce grających w osłabieniu gości postawił w jeszcze trudniejszej sytuacji uderzeniem głową Daniel Caligiuri, po świetnym dośrodkowaniu Seada Kolasinaca.

Podopieczni Markusa Weinzierla, pewny wydawało się awans do kolejnej fazy, stracili ponownie dziewięć minut przed końcem, kiedy to na listę strzelców wpisał się Nick Viergever. Gospodarzy dobił jeszcze w ostatniej minucie dogrywki Amin Younes.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Finał zaplanowano 24 maja na Friends Arena w Sztokholmie. Zwycięzca Ligi Europy zagra w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.