Ajax wygrał czwarty mecz z rzędu

charnstir/Shutterstock
Roda Kerkrade przegrała u siebie z Ajaksem Amsterdam 0:2 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Parkstad Limburg Stadion prowadzenie dla najbliższych rywali Legii Warszawa w Lidze Europy uzyskał osiem minut po przerwie płaskim strzałem w krótki róg Davy Klaassen. Sukces przyjezdnych przypieczętował w doliczonym czasie gry Amin Younes, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Podopieczni Petera Bosza dzięki czwartej wygranej z rzędu umocnili się na pozycji wicelidera tabeli, której przewodzi Feyenoord Rotterdam.

Popularni "De Koempels" doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na przedostatnim miejscu w klasyfikacji.