Ajax wygrywa, gol i asysta Milika [video]

mgilert, Shutterstock
SBV Excelsior Rotterdam z Filipem Kurto między słupkami przegrał u siebie z Ajaksem Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie 0:2 (0:2) w drugim niedzielnym meczu szóstej kolejki holenderskiej Eredivisie. Obaj Polacy zaliczyli pełne spotkanie.

Na stadionie Woudestein prowadzenie gościom zapewnił jedenaście minut przed przerwą po indywidualnej akcji Anwar El-Ghazi. Trzy minuty przed przerwą polskiego bramkarza gospodarzy zaskoczył uderzeniem zza linii pola karnego Milik. Było to trzecie trafienie napastnika reprezentacji Polski w bieżącym sezonie.

Po zmianie stron kibicie nie oglądali już więcej bramek i podopieczni Franka de Boera odnieśli w ten sposób piąte zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu zachowali miano niepokonanych i odzyskali pozycję lidera tabeli. "De Kralingers" natomiast doznali czwartej porażki i są na piętnastym miejscu.