Ajax wygrywa, ładny gol Milika [video]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał na własnym stadionie De Graafschap 2:1 w meczu 17. kolejki ligi holenderskiej. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

21-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 26. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Nemanji Gudeljego, Polak pokonał bramkarza uderzeniem głową. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze.

Goście zdołali wyrównać w 38. minucie spotkania. Gola zdobył wtedy Kristopher Vida. Wynik meczu na 2:1 dla Ajaksu ustalił jednak Riechedly Bazoer w 70. minucie meczu.

Po zwycięstwie, Ajax zajmuje pierwsze miejsce w lidze holenderskiej. Ma trzy punkty przewagi nad PSV Eindhoven. De Graafschap jest na ostatniej pozycji w Eredivisie.