Pierwszy gol Alexandre Pato od ponad roku! Zaczął akcję i ją wykończył [WIDEO]

Źródło: Twitter / @CBSSportsGolazo
Alexandre Pato strzelił pierwszą bramkę po powrocie do ojczyzny w barwach Sao Paulo FC. Rozstrzygnięcie spotkania było już znane, ponieważ zespół już wcześniej prowadził 3:0, lecz gol i tak spotkał się z uznaniem kibiców na trybunach.
Kibice często zapominają o zawodnikach, jeśli ci zmieniają kluby na bardziej egzotyczne lub powracają do swoich krajów, by napisać ostatni rozdział kariery piłkarskiej. Właśnie w ten sposób "z radarów" zniknął w ostatnich latach brazylijski napastnik, Alexandre Pato.
Po rocznym epizodzie w Europie, w trakcie którego nie nawiązał do swoich wyczynów z Milanu w barwach Chelsea i Villarrealu, Pato reprezentował m.in. chińskie Tianjin Tianhai i amerykańskie Orlando City. Po zakończeniu przygody w USA postanowił jednak wrócić do ojczyzny.
Pod koniec maja ogłoszono drugi powrót 33-latka do Sao Paulo. Pato grał już bowiem dla klubu w latach 2014-2015 i 2019-2020. Ze względu na odniesioną kontuzję zadebiutował jednak w zespole "Tricolor Paulista" dopiero w zeszłym tygodniu, wchodząc z ławki rezerwowych w starciu z Bragantino.
Spotkanie z Santosem Alexandre Pato również rozpoczął poza podstawowym składem. Trener Dolivar Junior wpuścił go na boisko w 81. minucie, a już osiem minut później Brazylijczyk mógł cieszyć się z pierwszej bramki po powrocie do ojczyzny. Trafienie spotkało się z dużym aplauzem publiczności.
Sao Paulo ostatecznie pokonało Santos 4:1. Dwie pierwsze bramki zdobył Jonathan Calleri, zaś trzecią David. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Marcosa Leonardo z rzutu karnego. "Tricolor Paulista" zajmują czwarte miejsce w tabeli brazylijskiej Serie A.
Michał Boncler18 Jul 2023 · 10:17
Źródło: Twitter