Ależ seria! Tottenham pokonał City i jest drugi [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14/02/16 19:11, Komentarzy: 10

0
10

Manchester City przegrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:2 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 26. kolejki angielskiej Premier League. Dla gości było to już piąte zwycięstwo z rzędu.

Na Etihad Stadium, po słabszej pierwszej części gry, prowadzenie dla gości uzyskał osiem minut po zmianie stron z rzutu karnego Harry Kane. Wyrównał szesnaście minut przed końcem precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę wprowadzony w drugiej połowie Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho, ale ostatnie słowo należało do "Kogutów".

Dziewięć minut później świętujący swoje 24. urodziny Duńczyk Christian Eriksen wykorzystał świetne zagranie od Argentyńczyka Erika Lameli i w sytuacji sam na sam nie dał szans Joe Hartowi.

Dzięki czternastej wygranej w sezonie podopieczni Mauricio Pochettino odzyskali pozycję wicelidera tabeli i podobnie jak trzeci Arsenal tracą już tylko dwa punkty do prowadzącego Leicester City.

"The Citizens" doznali natomiast drugiej z rzędu porażki przed własną publicznością i zarazem siódmej w bieżących rozgrywkach, po której pozostali na czwartym miejscu w klasyfikacji.