betclic

Ferguson: Allardyce najlepszym kandydatem na trenera reprezentacji Anglii

Ostatnia aktualizacja: 06/07/16 09:37, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Egghead06, wikicommons

Alex Ferguson wspiera Sama Allardyce'a w wyścigu po posadę selekcjonera reprezentacji Anglii. Szkot uważa, że to właśnie menedżer Sunderlandu jest najlepszym angielskim kandydatem do objęcia tego stanowiska.

Po fatalnym występie na EURO 2016 z kadrą pożegnał się Roy Hodgson. Teraz szefowie angielskiej federacji szukają nowego szkoleniowca. W mediach pojawia się wiele nazwisk angielskich trenerów, ale tak naprawdę wybór jest ubogi. 

- W Premier League pracuje tylko trzech angielskich menedżerów. Najlepszym kandydatem z nich jest Sam Allardyce, który ma wielkie doświadczenie. Myślę jednak, że poszukiwania nowego selekcjonera powinny być szersze. Trzeba się upewnić, że postawiło się na właściwego człowieka. Jeśli okazałoby się, że to Sam, to w porządku. Dzięki Bogu to nie ja muszę dokonywać wyboru - mówi były menedżer Manchesteru United.

Ferguson wezwał też angielską federację do dokonania zmian w terminarzu rozgrywek.

- W Niemczech mają przerwę w grudniu i styczniu. Z kolei w wielu krajach jest lepszy klimat. Dzięki temu piłkarze stamtąd są lepiej przygotowani do gry. My często nie mamy nawet miesiąca wolnego. Trzeba rozwiązać ten problem - uważa Ferguson.
Źródło: fourfourtwo.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!