betclic

Allegri: Musimy bardziej wierzyć we własne umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 24/02/16 10:05, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

We wtorkowy wieczór Juventus Turyn zremisował z Bayernem Monachium 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale aż do 62. minuty Bawarczycy wygrywali różnicą dwóch bramek. - Moja drużyna grała dobrze, ale w pierwszej części spotkania popełniliśmy zbyt wiele błędów - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Massimiliano Allegri.

Opiekun Starej Damy został poproszony o to, by w kilku zdaniach ocenił starcie z Bayernem.
- Powinniśmy lepiej wyprowadzać piłkę z obrony, jednak mimo to stworzyliśmy sobie kilka ciekawych sytuacji. Zagraliśmy lepiej w drugiej połowie, ponieważ zyskaliśmy pewność siebie - za co później zostaliśmy wynagrodzeni. To dowodzi, że grając w Lidze Mistrzów potrzebujesz więcej wiary i odwagi - mówił.

W pierwszej części to głownie Bawarczycy utrzymywali się przy piłce, co niezbyt podobało się Allegriemu. - Nie powinniśmy dać im tyle miejsca. Tak długo, jak rywale utrzymywali swoje tempo gry, my mieliśmy problemy. Na szczęście później ich ataki straciły na intensywności, a my mogliśmy pokazać, co potrafimy - zauważył trener Juventusu.

- Musimy bardziej wierzyć we własne umiejętności. Nie możemy cofać się aż tak bardzo - zauważył i równocześnie dodał: - Jestem szczęśliwy, że mam do swojej dyspozycji kilku zawodników, którzy powrócili po wyleczeniu urazów.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!