betclic

Alonso: Guardiola i Mourinho są podobni

Ostatnia aktualizacja: 22/01/16 12:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Natursports / Shutterstock.com

Xabi Alonso miał okazję pracować zarówno z Jose Mourinho, jak i z Pepem Guardiolą. W najnowszym wywiadzie przyznał, że choć obaj menedżerowie są często sobie przeciwstawiani, tak naprawdę wiele ich łączy.

- Ta dwójka to urodzeni liderzy. Ludzie charyzmatyczni, którzy wiedzą, jak przekonywać innych. Oczywiście każdy z nich ma własną osobowość, ale wiele rzeczy ich łączy. Na przykład obaj są bardzo emocjonalni - stwierdził.

- Obydwaj są w stanie przekazać wiedzę na temat futbolu, ale mają też niezbędne umiejętności psychologiczne - dodał.

- Bardzo trudno jest trafić do zawodników tak, by potem byli w stanie walczyć dla ciebie na boisku. Ale to podstawowa cnota menedżera. Nie liczy się, jak dobry jesteś w czasie treningów - jeśli piłkarze nie stoją za tobą murem, reszta się nie liczy - ocenił.

Guardiola sięgnął po Alonso tuż po tym, jak zawodnik wygrał Ligę Mistrzów w barwach Realu. Obecny gracz Bayernu przyznaje, że tęskni za Hiszpanią:

- Jasne, że brakuje mi Realu. To było pięć bardzo dobrych lat. Czułem się doceniony i szanowany. A to są dla mnie najważniejsze rzeczy - powiedział.

- Pomimo złego początku jestem pewien, że Królewscy będą walczyć do końca o wszystkie trofea - dodał.

- Ale gra dla Bayernu to również fantastyczne doświadczenie. Organizacja jest tu nienaganna, ci ludzie dbają o każdy szczegół - zakończył.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela