Rosjanie nie pomogli Polakom

Tbmurray, wikicommons
Reprezentacja USA wygrała z Rosją 3:0 w dziesiątej kolejce siatkarskiego Pucharu Świata.

Tylko dwie pierwsze partie były zacięte. Co prawda Amerykanie prowadzili nawet czterema punktami, ale w końcówce seta do głosu doszli Rosjanie, którzy doprowadzili do emocjonującej końcówki. Niewiele brakowało by obronili piłkę setową - podbili atak, ale popełnili błąd rzuconej piłki. 25:23.

W drugim secie scenariusz był inny - od początku prowadzili Rosjanie, a Amerykanie gonili wynik. Udało się to w samej końcówce tej odsłony. Siatkarze USA najpierw doprowadzili do remisu 19:19, a decydujących fragmentach gry wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Ostatni punkt zdobyli blokiem. 26:24.

Trzeci set był bardzo jednostronny. Już na początku Amerykanie wypracowali kilka punktów przewagi. Utrzymali ją już do końca. W pewnym momencie drużyna USA prowadziła nawet dziewięcioma punktami. Ostatecznie wygrała 25:17.

USA - ROSJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:17)
Źródło: sportowefakty.wp.pl